Víťazi cien sú známi!

5646

V centrále Slovenskej sporiteľne v Bratislave sa dnes konalo slávnostné vyhodnotenie 11. ročníka národnej kampane Do práce na bicykli. Podporiť myšlienku rozvoja udržateľných druhov dopravy v mestách a obciach sa rozhodlo rekordných 14 774 účastníkov z 96 samospráv. Počas najväčšieho cyklistického podujatia na Slovensku, ktorého súťažná časť prebiehala počas celého júna, odjazdili súťažiaci až 214 934 jázd na bicykloch, 33 983 verejnou dopravou a absolvovali 48 587 ciest chôdzou.

Na oficiálnom vyhodnotení kampane nechýbali ani významní hostia, vrátane štátneho tajomníka Ministerstva vnútra Patrika Krauspeho a generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva dopravy SR Juraja Lovásika. Štafetu pre Európsky týždeň mobility si pre zmenu prevzal od DPNB generálny riaditeľ Slovenskej agentúry životného prostredia Juraj Moravčík. Práve Ministerstvo vnútra SR obhájilo titul medzi zamestnávateľmi a spomedzi 1 299 firiem a organizácií skončilo na najvyššom stupni. Striebornú pozíciu obsadili rovnako ako vlani Slovenské elektrárne a tretie miesto získala spoločnosť Miba Sinter Slovakia s.r.o.

Z rúk ministra dopravy si titul Víťazná samospráva prevzalo mesto Martin, ktoré v kampani zvíťazilo už siedmy raz za sebou. Za ním skončil na striebornej pozícii Trenčín, ktorý vlani skončil tesne pod stupňom víťazov, a tretie miesto si vybojoval Dolný Kubín, ktorému k úspechu významne pomohol tretí najaktívnejší zamestnávateľ. Minister dopravy ocenil aj kategóriu Víťazný vyšší územný celok, v ktorej sa poradie oproti vlaňajšku nezmenilo – na najvyššej priečke sa umiestnil Bratislavský samosprávny kraj, striebornú pozíciu obsadil Žilinský samosprávny kraj a tretie miesto patrí Trenčianskemu samosprávnemu kraju.

Počas vyhodnocovania jednotlivých kategórií prebiehalo aj žrebovanie výhercov viacerých cien. Tie napokon získali:

O ceny pre súťažiacich, ktorí absolvovali počas júna aspoň 26 ciest do práce alebo z práce chôdzou, zabojovalo 893 súťažiacich.

Obuv podľa vlastného výberu od slovenskej siete športových obchodov EXIsport získavajú:
LAURA ŠOLTYSOVÁ
MATEJ KRÁTKY

Kartu MultiSport na 3 mesiace ZDARMA od spoločnosti Benefit Systems Slovakia s.r.o., získavajú:
LÝDIA LICHANCOVÁ
ZUZANA POSPÍŠÍLOVÁ
RÓBERT PROCHOVNÍK

Pobyt na dve noci a pre 2 osoby s polpenziou v rodinnom horskom rezorte horského Hotela Šachtička získavajú:
DARINA KRAJŇÁKOVÁ
ADAM LESIČKO
PETRA JANIGOVÁ

Video-záznam zo žrebovania nájdete TU.

O ceny pre súťažiacich, ktorí absolvovali počas júna aspoň 26 ciest do práce alebo z práce verejnou dopravou, súťažilo spolu 547 súťažiacich.
Ročný sieťový lístok MAXI KLASIK pre 1. triedu v hodnote 960 eur od Železničnej spoločnosti Slovensko, ktorý jeho držiteľa oprávňuje ZDARMA využívať všetky bežné vlaky na Slovensku (v IC vlakoch s IC doplatkom) počas obdobia jedného roka, získavajú:
IVANA NOVIKMECOVÁ
ALENKA GAJDOSOVA
LÍVIA GERGIŠÁKOVÁ

Pobyt na dve noci a pre 2 osoby s raňajkami v Hoteli Tenis vo Zvolene získavajú:
JANA KUBÍKOVÁ
JANA SERYJOVÁ
STANISLAV ŠAGÁTH

Nákupné poukážky v hodnote 100 a 200 eur od slovenskej siete športových obchodov EXIsport získavajú:
JANKA PALENČÁROVÁ
LENKA DIŠKANTOVÁ

Hlavnou kategóriou v súťažnej časti kampane bola kategória cyklistov, kde splnilo podmienky zaradenia do súťaže (aspoň 26 ciest do práce alebo z práce na bicykli alebo aspoň 500 najazdených kilometrov) 4294 súťažiacich.